Atidarymas vyks RUGPJŪČIO 14 D. 16 VAL. Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje!

Trys Krištopaičių giminės menininkai, parodoje suvienyti kelio ir kelionės temos, tęsia ekspozicinę kelionę per Lietuvą. Onos ir Igno Krištopaičių iš Balanėlių kaimo (Pakruojo raj.) palikuonys – pirmagimis Adolis Jonas, tapytojas, jo sesers Elenos sūnus Kęstutis, odininkas, brolio Jono anūkė Jurgita, dizainerė 2019 m. pabaigoje surengė parodą gimtosios Žiemgalos muziejuje Žeimelyje (Pakruojo raj.). 2020 m. pradžioje savo kūrybą pristatė Kauno „Parko galerijoje“ – mieste,  kuriame studijuota, gyventa, dirbta, kuriame įsibėgėja Jurgitos kūryba. Vasarą paviešėję Gelgaudiškio dvare (Šakių raj.), jie atvyksta į Joniškį, kuriame gyvena ir kuria vienas iš autorių – Kęstutis Cibulis.

Pristatomi penkeri profesionalaus, Lietuvoje žinomo dailininko Adolio Jono Krištopaičio (1925–2000) kūrybos dešimtmečiai: nuo realistinių kūrinių 1950-aisiais metais iki modernistinių, ženklo formą įgavusių darbų 2000-aisiais. Parodoje kiekvieną dešimtmetį pristatys kelio motyvas, o greta jo – paveikslas, reprezentuojantis menininko mėgtą žanrą: peizažą, portretą, mariną ar abstrakciją. Tai estetiška, intelektuali, metaforiška tapyba be nerimo ir su daug prasmės.

Kęstutis Cibulis (g. 1962) – diplomuotas zoo-inžinierius, o dabar tautodailininkas – su  oda dirba nuo 1989 m., kuomet privačiai pasimokė pas odos meistrą Kėdainiuose. Nuo 2010 m. jis kryptingai kuria rankines, kuprines, dėklus ir smulkesnius galanterinius gaminius (diržus, raktines, apyrankes). Nuosekliai dalyvauja Lietuvos ir užsienio amatininkų mugėse, šventėse, parodose, veda edukacinius užsiėmimus. Pastaraisiais metais pradėjo naudoti kokybišką augalinio rauginimo odą, taip pat ir „Odų karalienę“ – Shell Cordovan (prabangi arklio odos rūšis). O menininko gyslelė nuo jam būdingo funkcionalaus, struktūriškai solidaus galanterinio gaminio kasdien veda jį vienetinio kūrinio iš odos link. Atrandant savitą dekorą, unikalų dizainą, kartais – ir naujas paskirtis.

Jurgita Martinionytė (g. 1989 m.) – profesionali aprangos dizainerė, kuri per kūrybinės veiklos dešimtmetį jau spėjo išbandyti ir kitokias dizaino sritis. Pernai, atverdama naują kūrybinės raiškos puslapį, Jurgita sukūrė ciklą „Lietuvos kelias Nr. 001 –> 013“. Ant brokuotų kelio ženklų plėvelės ji nutapė žinomų žmonių portretus, apie kuriuos pati sako: „gimė idėja, jog kiekvienas žmogus, turintis savo asmeninį kelią, turi ir savo aiškią poziciją socialiniame ar visuomeniniame pasaulyje. Tą poziciją perteikiu per kelio ženklo simbolį ir pasirinktus žmones. Tai padeda atrasti save ir savąjį kelią ar kelionę.“

Parodą kuruoja Adolio Jono Krištopaičio anūkė, menotyrininkė Violeta Krištopaitytė-Jocienė (Kaunas)