Psilikono teatro spektaklis

100 kadrų MUMS

Tikrus Joniškio įvykius vaidina miniatiūrinės silikono lėlės

Gyva muzika – Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos direktorius Vitolis Žukas

Trukmė – 30 min.

Psilikono teatro aktoriai – miniatiūrinės silikono lėlės. Gyvai kuriamą veiksmą žiūrovai mato kaip didžiulę, spalvingą vaizdo projekciją lydimą muzikos.

Psilikono teatro kūrėjai, kauniečiai menininkai Auksė ir Darius Petruliai pasakoja apie šio ypatingo, Joniškiui skirto spektaklio idėjas ir kūrybinį procesą:

Dar žiemą, šių metų pradžioje, Joniškis mums buvo nepažinta Šiaurė su visiems Lietuvos regionams būdinga problema – mažėjančiu gyventojų skaičiumi. Tačiau atvykę į Joniškį ir susitikę su čia gyvenančiais jaunais žmonėmis aptikome daugiau veržlumo ir optimizmo nei didmiesčiuose. Daug galvojome apie tai, ką suteikia žmogui jo kilmės kraštas, koks jausmas yra gyventi čia ir ką reiškia išvykti. Drauge su jaunais joniškiečiais – muziejininkais Simona, Dariumi, Gvidu ir Dariumi iš Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro, tyrinėjome miestą. Spektaklyje yra gausu užuominų į Joniškiui svarbius istorinius įvykius ir asmenybes. Tačiau tai tėra atspindžiai  ir fragmentai iš kurių kuriama nauja, išgalvota istorija ir fantastiniai jos personažai. Šis spektaklis yra apie skirtingus kelius link laimės ir laisvės, apie klajones ir sėslumą. Apie asmeninės laimės ir laisvės svarbą. Apie amžiną žmogaus širdies priklausomybę gimtinei.

SPEKTAKLYJE VAIDINA:

Klajūnas Varnas

Muitininkas Sargas

Deivė Fortūna

MaraBadas ir jo tarnai antro plano veikėjai Dalgio akys

Zapas

Kiti antro plano veikėjai:

Keturi plečkaitininkai, Rapsų choras, balandžiai ir pan.